Μετακινήσεις μαθητών εντός Αττικής

11ο  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΙΛΙΟΥ

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ & ΑΕΤΟΜΗΛΙΤΣΗΣ 13123 ΙΛΙΟΝ

ΤΗΛ.- FAX : 2102635223

e- mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετακινήσεις μαθητών εντός Αττικής για

το Σχολικό έτος 2013-14

Το σχολείο μας προτίθεται να πραγματοποιήσει εκπαιδευτικές επισκέψεις & περιπάτους σε χώρους εκπαιδευτικούς & πολιτιστικούς εντός του νομού Αττικής στη διάρκεια του σχολικού έτους 2013-14.

Αναρτούμε  στην  ιστοσελίδα  του  Σχολείου  μας  την  προκήρυξη  που  ακολουθεί, σύμφωνα με το άρθρο  14 του ΦΕΚ27692-12-2011 «Εκδρομές ? Μετακινήσεις μαθητών Δημοσίων και  Ιδιωτικών  σχολείων  Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης  εντός  και  εκτός  της  χώρας» και αφορά τους 4 «περιπάτους» τους έτους και  εκπαιδευτικές επισκέψεις ανά τάξη ή τμήμα 11ου Γυμνασίου Ιλίου, και έχει ως εξής:

? Αναχώρηση:  11ο  Γυμνάσιο ?Ιλίου ? Πετρουπόλεως & Αετομηλίτσης

? Προορισμός: εντός Αττικής

? Αριθμός συμμετεχόντων: οι κατά Νόμον (3/4 του συνόλου των μαθητών)

? Συνοδοί: οι κατά Νόμον εκπαιδευτικοί (1 ανά 30 μαθητές συν 1 αρχηγός)

? Μεταφορικό μέσο: εκδρομικό λεωφορείο (πούλμαν)

? Ασφάλεια αστικής ευθύνης.

? Ωράριο: αναχώρηση από το σχολείο: πάντα εντός ωραρίου του σχολείου (8.15 π. μ.-14.00μ.μ. ? στις εκπαιδευτικές επισκέψεις λιγότερο)

Η προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου/ γραφείου μεταφορών θα πρέπει να αναφέρει ρητά την τελική συνολική τιμή της μετακίνησης & το κόστος ανά μαθητή.

Επιπλέον, θα πρέπει να κατατεθεί από το ταξιδιωτικό γραφείο υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας το οποίο να βρίσκεται σε ισχύ.

Οι προσφορές κατατίθενται σφραγισμένες στο Γραφείο Διευθύντριας του σχολείου έως και την Τρίτη 8-10-2013, ώρα 14:00 με την ένδειξη «Μετακινήσεις μαθητών στο πλαίσιο Σχολικών περιπάτων & Εκπαιδευτικές επισκέψεις εντός Ν. Αττικής»

1η Μετακίνηση στο Μ. Πεύκο: 16/10/2013