Έκθεση μαθητικής επιχειρηματικότητας

Δελτίο Τύπου της 17ης Απριλίου 2018

Εκπρόσωποι της ομάδας του προγράμματος Εικονική Επιχείρηση με την επωνυμία TourTechEnterprisesκαι με το προτεινόμενο προϊόν Greece ?tripπήραν μέρος στην έκθεση της μαθητικής επιχειρηματικότητας που πραγματοποιήθηκε στο MallofAthensστο Μαρούσι από τις 09:00 έως τις 15:00.Οι μαθήτριες και μαθητές της Γ΄ Τάξης, Δούμας Στέφανος, Ζερβακάκη Ζωή, Καλογεροπούλου Ιωάννα, Παναγιωτίδου Σοφέλλη, Παπαχρήστου Φιλίππα, Παρασκευοπούλου Αγγελική, υπό την καθοδήγηση και την εμψύχωση του διευθυντή και υπεύθυνου του προγράμματος στο 11ο Γυμνάσιο Ιλίου, Κωνσταντίνου Κουκάκη, ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους και τις εμπνεύσεις τους με σκοπό να ενημερώσουν, να πείσουν, να εντυπωσιάσουν τους επισκέπτες και επισκέπτριες του περιπτέρου αριθμός 50 το οποίο ομολογουμένως απέσπασε θετικότατα σχόλια και κρίσεις. Αξίζουν συγχαρητήρια όλα τα μέλη της εταιρείας (στην εταιρεία μεγάλη ήταν η συμβολή της Πανούση Πολυξένης, Τσίρου Μαργαρίτας, αλλά και σημαντική η συμμετοχή των Παντόπουλου Γεωργίου, Παυλόπουλου Σώτου, Πήττα Θεόφιλου που δεν κατάφεραν να είναι παρόντες στην έκθεση).

ekthesi1

ekthesi2

Για να δείτε το βίντεο με τη διαφήμιση της επιχείρησης που δημιούργησαν οι μαθητές πατήστε εδώ:

ttbanner