Πνεύμα Χριστουγέννων στο Σχολείο μας

Μύρισε Χριστούγεννα στο σχολείο μας με τον στολισμό του δέντρου,
christmas-decoration20224

και με κάρτες από πολλές Ευρωπαϊκές χώρες με τις οποίες συνεργαζόμαστε στα έργα διασχολικών συνεργασιών eTwinning

christmas-decoration20222

christmas-ewishes

christmas--advent-calendar-2022

και με το
Χριστουγεννιάτικο μπαζάαρ που με πολύ μεράκι ετοιμάζει ο Όμιλος Εθελοντισμού (υπεύθυνες εκπαιδευτικοί κκ Παναγιωτοπούλου και Πέττα). Το Bazaar θα προσφέρει προς πώληση χειροποίητες δημιουργίες των ίδιων των παιδιών από ανακυκλωμένα υλικά και σπιτικά γλυκίσματα. Θα λειτουργεί καθημερινά από 19-22/12 και ώρες 9.00-14.00 για τους γονείς και στις ώρες των διαλειμμάτων για τα παιδιά. Τα έσοδα θα διατεθούν σε μαθητές του σχολείου μας και στο Κέντρο Βρεφών «Μητέρα». Προσκαλούμε με πολύ χαρά όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας να συμμετάσχουν.

Mια σύνοψη του πολυεπίπεδου χριστουγεννιάτικου προγράμματος δράσεων στο Σχολείο μας παρουσιάζεται και στην παρακάτω αφίσα που επιμελήθηκε η κ. Παναγιωτοπούλου
χριστουγεννα στο 11ο

Καλά Χριστούγεννα⭐️????⭐️????