Yποστηρίζουμε την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2020

Το σχολείο μας συμμετείχε στον εορτασμό για την ημέρα ασφαλούς διαδικτύου 2020 με ενημέρωση των μαθητών μας στο μάθημα της Πληροφορικής χρησιμοποιώντας το υλικό της ιστοθέσης του ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου saferinternet4kids.gr.

Είμαστε στο χάρτη με τους υποστηρικτές και εκπαιδευτικός Πληροφορικής του σχολείου μας είχε την ευκαιρία να παραβρεθεί στην εορταστική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Υπουργείο Παιδείας

Εδώ μπορείτε να δείτε κόμικ των μαθητών μας και των μαθητών του 4ου Γυμνασίου Πετρούπολης (υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Ζαφειροπούλου Αθανασία) σχετικά με την καλή και κακή χρήση του διαδικτύου:

SID2020-ebook-slide1

Είμαστε στο χάρτη με τους υποστηρικτές και εκπαιδευτικός Πληροφορικής του σχολείου μας είχε την ευκαιρία να παραβρεθεί στην εορταστική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Υπουργείο Παιδείας